MesajSubiect: Regulament   Regulament Icon_minitimeSam Ian 02, 2010 2:31 pm

Pentru a fi acceptat in Fifa-Snow ,trebuie sa respecti acest regulament de ordine interioara si de joc !!!

Odata cu creerea unui cont pe acest forum va dati si acordul asupra acestui regulament.

Jignirea (pe forum sau messenger):
-unui membru din staff -> bann permanent pe forum.
-unui user -> avertisment (la 3 avertismente bann permanent pe forum)

Neseriozitatea jucarii meciurilor:
Daca se primesc doua reclamatii cu privire la un user care refuza sa joace meciurile, va fi automat inlocuit de alt user.
Daca un user nu face nimic la echipa sa in perioada de transfer timp de doua zile,va fi inlocuit !!

Amanarea meciurilor:
Fiecare user are dreptul la o singura amanare, cu o durata de maxim 3 zile, pentru fiecare sezon.

Intreruperea meciului:
In cazul intreruperii unui meci din cauza unei conexiuni slabe, se va tine cont de minutele jucate si de scorul inregistrat in acel moment. Spre exemplu daca un meci intrerupt in minutul 20, se va relua si se va juca pana in minutul 70. Dupa insumarea a 90 de minute scorul se va cumula si se va determina rezultatul final al partidei.
In cazul in care un jucator primise o eliminare inainte de intreruperea conexiunii, se va recreea situatia – imediat din acel moment urmand a se juca minutele restante.
Daca in momentul intreruperii conexiunii, se demonstreaza (prin printscreen-uri) ca unul din jucatori era intr-o situatie clara de a inscrie un gol, se poate acorda gol din oficiu.
Daca se demonstreaza ca un user a iesit de bunavoie in timpul unui meci dintr-un motiv nesemnificativ, va pierde meciul respectiv.

Cornere:
Cornerele nu vor fi executate direct pe poarta, si nici pe bara transversala a portii, daca se demonsteaza ca ati executat cornerele pe poarta sau pe bara transversala veti pierde meciul cu 3-0.

Out-uri si Q W
Este interzisa executarea out-ului in careul de 6m.
Este interzis sa folositi q w din terenul vostru, aveti voie doar din terenul advesarului.

Trageri de timp:
Sunt interzise trageri de timp exagerate, adica mai mult de 8 pase intre fundasi si portar.

Departajari:
In cazul in care doua echipe se afla la egalitate de puncte pe locul 1, 4 sau 8 se va lua in considerare meciurile directe dintre acestea, daca si aici este egalitate se va lua in calcul golaverajul.
In cazul in care doua echipe se afla la egalitate de puncte pe oricare alt loc exceptand locurile 1, 4 sau 8 se va lua in considerare golaverajul.
In cazul in care trei sau mai multe echipe se afla la egalitate de puncte, departajarea se va face prin golaverajul din meciurile dintre cele 3.
In fazele eliminatorii daca scorul cumulat al celor 2 meciuri este egal se va juca un meci decisiv.